Značky

 • Arcteryx Leaf

  Arcteryx Leaf

  Arcteryx Leaf je Kanadský výrobca technickej výstroje najvyššej dostupnej kvality, pre použitie v extrémnych podmienkach. Kolekcia LEAF - Law Enforcement and Armed Forces, je prispôsobená pre taktické využitie. Exkluzivitu si Arcteryx drží tak, že väčšina produkcie z rady Leaf ide bezpečnostným zložkám v najväčích armádach sveta.

 • AVEC

  AVEC

  Spoločnosť AVEC CHEM je Česká firma zameraná na výrobu ochranných prostriedov dýchacích ciest a čistenia vzduchu. V súčastnosti AVEC zaisťuje ochranné prostriedky pre príslušníkov ozbrojených zložiek a civilnej ochrany, pre špecialistov armád NATO a tiež pre zdravotníkov a pracovníkov chemických podnikov. Od firmy AVEC u nás nájdete dve ochranné masky: OM-90 a CM-6 SM.

 • Battle Tested Gear

  Battle Tested Gear

  Battle Tested Gear - Výstroj s inovatívnym dizajnom zo Slovenskej republiky.

 • Blizzard

  Blizzard

  Značka Blizzard Survival s materiálom Reflexcell sa stala novým štandardom všade tam, kde je nevyhnutný tepelný výkon v ľahkom kompaktnom balení. Produkty Blizzard vo veľkej miere využíva armáda, no sú tiež ideálne na vaše osobné outdoorové aktivity alebo ako prostriedok na ochranu vašej rodiny, ak by ste niekde uviazli so svojím vozidlom.

  Produkty Blizzard Survival predstavujú najefektívnejšiu a priamu cestu na stabilizáciu pacienta a liečbu hypotermie pri stavoch kedy je ovplyvnená schopnosť tela regulovať vnútornú teplotu. Reflexcell materiál funguje tak, že bunková sieť zachytáva teplý vzduch pričom metalizovaný povrch odráža teplo späť k pacientovi.

 • Carinthia

  Carinthia

  Carinthia je Rakúsky výrobca oblečenia a spacích vakov do extrémnych klimatických podmienok. Výrobky Carinthia sú dlhodobo zavedené v mnohých armádach vrátane tej Slovenskej.

  Kľúčom úspechu spoločnosti je unikátna prémiová izolácia zo syntetických vlákien G-LOFT, ktorá je súčasťou väčšiny produktov v portfóliu Carinthia. K napopulárnejším produktom Carinthia patrí zimná bunda MIG 4.0, hybridná bunda ISG 2.0 a spacie vaky Defence.

 • Direct Action

  Direct Action

  Direct Action je výrobca taktického oblečenia a vybavenia so sídlom v Poľsku. Direct Action vyrába kvalitné produkty vyrobené na základe skúseností špeciálnych jednotiek. Známym modelom je bojová uniforma Vanguard, ktorej dizajn kladie dôraz na odolnosť a zároveň na pohodlnosť.

 • Helikon

  Helikon

  Helikon-Tex je Poľský výrobca taktického a outdoor oblečenia a výstroja, ktorý predstavuje dobrý kompromis medzi cenou a kvalitou. Firma Helikon je dodávateľom výstrojných súčastí pre Poľskú armádu, no tiež pre Českú armádu. Sortiment firmy Helikon-Tex je určený aj pre širokú verejnosť na používanie v civilnom živote pri aktivitách ako rybárstvo, poľovníctvo, turistika, airsoft, paintball a iné.

 • Hytera

  Hytera

  Hytera je svetový výrobca profesionálnych vysielačiek/rádiostaníc s hlavým sídlom v Shenzhen v Číne. Hytera má viac ako 100 kancelárií po celom svete pričom viac ako 40% pracovníkov v spoločnosti sa zaoberá inžinierstvom, výskumom a vývojom. Spoločnosť je hlavým dodávateľom Čínskeho Ministerstva Verejnej Bezpečnosti.

  V Číne, Nemecku, Veľkej Británii, Španielsku a Kanade má Hytera dokopy 10 globálnych inovačných a vývojových centier. Centrá medzi sebou spolupracujú, aby udržali spoločnosť na čele komunikačného priemyslu.

 • Mechanix

  Mechanix

  Spoločnosť Mechanix bola založená v roku 1991. Okrem revolučného modelu rukavíc The Original nájdete na stránke aj modely: M-PactFastFit či Pursuit D5. Všetky tieto modely rukavíc majú anatomický dizajn, špičkové materiály a prísne testovacie štandardy.

 • MIL-TEC

  MIL-TEC

  MIL-TEC je značka spoločnosti Strum. Spoločnosť Sturm Handels GmbH bola založená v roku 1971 v Rottenburgu v Nemecku a zaoberá sa distribúciou bývalých armádnych originálov, ako aj výrobou a distribúciou oblečenia a vybavenia z oblasti outdooru. Sturm dnes patrí k najväčším Európskym distribútorom vojenského Surplusu.

  Nemecká značka MIL-TEC vznikla v 90-tych rokoch a vyvinula sa tak, aby vyhovovala špeciálnym potrebám polície, taktického či outdoorového priemyslu a podobne. Sortiment od Mil-Tec, ktorý nájdete na našej stránke je prevažne survivalového a outdorového charakteru.

 • Neptune Spear

  Neptune Spear

  Neptune Spear Poľský výrobca taktickej výstroje s inovatívnym dizajnom. Všetky výrobky sú vyrábané ručne, a to z vysoko kvalitných materiálov.

 • North American Rescue

  North American Rescue

  North American Rescue je spoločnosť vyrábajúca medicínske produkty najvyššej kvality pre núdzové situácie. Navrhujú, vyvíjú a testujú svoje produkty na základe usmernení armády.

  NAR je certifikovaným výrobcom zdravotníckych pomôcok podľa normy ISO 13485. Na vývoj produktov zhromaždili skúsených bývalých zdravotníkov pre špeciálne operácie, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a ďalších odborníkov. Jedným z kľúčových produktov je škrtidlo CAT, ktoré nájdete aj na našej stránke.

 • Other Manufacturers

  Other Manufacturers

  Taktická výstroj od rôznych výrobcov: ESS, Morakniv, Atwood, Miltec, First Care a iní.
 • PerSys Medical

  PerSys Medical

  Spoločnosť PerSys Medical sa špecializuje na výrobu produktov urgentnej medicíny predávané vo viac ako 60 krajinách po celom svete. Hlavné produkty spoločnosti sa zameriavajú na kontrolu krvácania, liečbu hypotermie, dýchacie ciesty a intraoseálny a vaskulárny prístup. Najznámejším produktom PerSys Medical je Emergency bandage často nazývaný „izraelský obväz“. 

 • Princeton Tec

  Princeton Tec

  Princeton Tec je americký výrobca svetiel a čeloviek. Na trhu pôsobí od roku 1975. Princeton Tec vyrába spoľahlivé a odolné svetlá pre akékoľvek podmienky.

  Zo série Family na webe môžete nájsť čelovky Fred a Remix. Séria Family je vybavená asymetrickým držiakom, ktorý sa otáča okolo vlastnej osi. Vďaka takémuto ťažisku sa bráni spadnutiu čelovky dopredu. Séria Family predstavuje modely s ľahšou hmotnosťou a jednoduchým používateľským rozhraním.

  Taktickú sériu zastupuje čelovka Vizz Tactical. Čelovky z tejto série sú navrhované tak, aby fungovali aj v tom najnáročnejšom prostredí.

 • Protection Group

  Protection Group

  Protection Group Danmark je spoločnosť, ktorá od roku 2013 vyvíja a navrhuje nepriestrelné vesty, balistické pláty a balistické prilby. PGD sídlia v  Randers v Dánsku. Všetky výrobky sú vyrábané v Európe. Používané materiály v produktoch PGD pochádzajú od renomovaných výrobcov ako: Kevlar z Dupont, Spectra z Honeywell, Twaron z Teijin, Dyneema z DSM.

 • Salomon Forces

  Salomon Forces

  Francúzky výrobca outdoorovej a bežeckej obuvi, ktorého rada Forces je zameraná pre taktické použitie. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou, komfortom a nízkou váhou. Salomon je používaný v mnohých špeciálnych jednotkách po celom svete. Najpredávanejším modelom je Quest 4D GTX Forces 2.

 • Sordin

  Sordin

  Sordin je Švédsky výrobca elektronickej ochrany sluchu a komunikačných súprav, ktoré používajú mnohé armádne, policajné a špeciálne jednotky po celom svete. Medzi základné rady slúchadiel Sordin patrí Supreme Mil CCSupreme Pro-X a Supreme Basic. Streľba bez ochranných prostriedkov sluchu poškodzuje sluch, zvyšuje stres, strach a pocit dezorientácie, čo výrazne znižuje vašu schopnosť efektívne reagovať.

  Názov Sordin nesú slúchadlá v minulosti známe aj pod názvom MSA. Jednotný názov Sordin vznikol akvizíciou značiek v roku 2018. Ak narazíte na trhu na slúchadlá nesúce názov MSA ide o starý model.

 • Tactical Foodpack

  Tactical Foodpack

  Tactical Foodpack je estónsky výrobca mrazom sušeného jedla nielen pre špeciálne jednotky, ale aj pre každodenných turistov, námorníkov alebo kohokoľvek, kto vedie aktívny outdoorový životný štýl. Foodpacky sú ľahké a vysokoenergetické jedlá s 8 ročnou trvanlivosťou bez pridaných konzervačných látok alebo prísad. Jedlá sú jednoduché na prípravu v priebehu niekoľkých minút. Stačí len trocha horúcej vody a jedlo môžete konzumovať priamo z obalu.

 • Tactical Medical Solutions

  Tactical Medical Solutions

  Tactical Medical Solutions je Americký výrobca taktického zdravotníckeho prednemocničného materiálu pre poskytovanie TCCC - Tactical Combat Casualty Care. Výrobky TACMED sú testované a používané armádou USA. Kľúčovým produktom TACMED je SOF Tourniquet (škrtidlo), oficiálne schválené ministerstvom obrany USA.

 • Templars Gear

  Templars Gear

  Templars Gear je Poľský výrobca taktického výstroja, ktorý sa vyznačuje inovatívnym dizajnom, a precíznym spracovaním pomocou softvéru CAD a laserovým vyrezávaním z Cordury 500D. Známy model nosiča plátov Crusader sa kvalitou a spracovaním vyrovnáva nosičom plátom popredných svetových značiek.

 • TenCate

  TenCate

  TenCate Advanced Armor je európsky výrobca balistickej ochrany, ktorá spĺňa medzinárodné normy a požiadavky, ktoré zahŕňajú normy NIJ PSDB, ISO, TR, Mil a EN, ako aj NATO STANAG. Pozornosť TenCate Advanced Armor sa zameriava na spoľahlivosť, hmotnosť a pohodlie. Balistické pláty TenCate sú muti-hit, čo používateľovi zaisťuje vynikajúci stupeň bezpečnosti pri zásahu viacerými projektilmi alebo úlomkami. Ochrana proti viacnásobnému zásahu spĺňa alebo prekračuje normy NIJ úrovne III a úrovne IV.

  Vďaka veľkej spokojnosti zákazníkov je TenCate Advanced Armor jedným z najväčších svetových poskytovateľov balistických plátov.

 • Tilak Military Gear

  Tilak Military Gear

  Tilak Military Gear je Český výrobca technického oblečenia, vynačujúci sa použitím najkvalitnejších materiálov, precíznym spracovaním v Českej republike a dizajnom, na ktorom sa podieľajú príslušníci špeciálnych jednotiek. Medzi najpredávanejšie modely Tilak Military Gear patrí Gore-Tex buna Raptor, Sofshellová bunda Noshaq a mikina Femund.

 • Warrior Assault Systems

  Warrior Assault Systems

  Warrior Assault Systems je popredný Britský výrobca vojenského, taktického výstroja vyrobeného z najkvalitnejšieho Mil-Spec materiálu dovezeného z USA. Výstroj je testovaná a používaná mnohými špeciálnymi jednotkami po celom svete. Medzi najpredávanejšie modely nosičov plátov patria Low Profile Carrier V1DCS alebo Recon.

 • WileyX

  WileyX

  WileyX je Americký výrobca extrémne odolnej ochrany zraku s výzorom bežných civilných modelov. Šošovky okuliarov WileyX poskytujú efektívnu ochranu zraku a zlepšenie viditeľnosti v rôznych svetelných podmienkach. Všetky okuliare Wiley X vyhovujú norme EN.166 a ANSI HVP. Niektoré modely navyše spĺňajú aj balistickú normu MIL-PRF-32432A. Pri výbere sa vám ponúka celá rada okuliarov s rôznym zameraním na svetelné podmienky a funkčné využitie. Najpredávanejším modelom je Saber Advanced.