Medic

Taktický zdravotnícky materiál pre zvládanie krízových situácií od výrobcov ako North American RescueTactical Medical Solutions či PerSys Medical. V kategórii medic nájdete rôzne obväzy pre zastavenie veľkých vonkajších krvácaní, wound packing, ošetrenie poranení brucha, či ošetrenie amputáci.

Skladom máme dve najznámejšie overené škrtidlá: SOF Tourniquet schválený ministerstvom obrany USA a CAT (Combat Application Tourniquet), ktorý sa stal oficiálnym škrtidlom americkej armády. Nie menej dôležité sú aj Izraelské obäzy, ktoré sú považované za najefektívnejšie obväzy na zastavenie vonkajšieho krvácania. "Väčšina ľudí, ktorí sú zranení, nezomrú na samotné zranenie ale zomrú práve na krvácanie" (Ofer Molad - President, PerSys Medical).


IFAK (Individual First Aid Kit) sumka by mala obsahovať škrtidlo, obväz pre zastavenie krvácania, chest seal pre ošetrenie poranení hrudníka, nožnice pre rýchle odstránenie oblečenia, termoizolačnú deku, gumené rukavie poprípade dekompresnú ihlu a vzduchovod.

Počet produktov: 37

Zobrazuje sa 1-37 z 37 položiek

Aktívne filtre