Blizzard Survival Bag Green

49,00 €
44,10 € Zľava 10%
S DPH

Blizzard Protection Systems

23 x skladom
Množstvo
Skladom

Spací vak Blizzard Survival Bag

Blizzard Survival Bag je plnohodnotný spací vak v zavakuovanom balení vo veľkosti brožovanej knihy, ktorý poskytuje úplné teplo a úkryt – kdekoľvek a kedykoľvek.

Vyrobený z Reflexcell materiálu - nový štandard v tepelnom výkone. Materiál Reflexcell, blokuje tepelné straty účinnejšie ako ktorýkoľvek iný núdzový produkt. Blizzard Survival Bag obsahuje aj elastickú gumu, vďaka ktorej obopína telo a dodáva skvelý pocit tepla a bezpečia. Možné uzavrieť pomocou šnúrky a vytvoriť tak kapucňu (otvor len pre tvár). Survival bag vás navyše chráni proti poveternostným vplyvom, je vodeodolný a odolný proti vetru.

Blizzard Survival Bag je revolúciou v tepelnej ochrane pre každú situáciu, v ktorej je potrebné ľudí udržiavať v teple alebo okamžite liečiť prechladnutie a podchladenie. Vhodné pre použitie od vojenských, lekárskych, námorných a horských záchranárov až po civilné evakuácie a katastrofy.

Skladovanie: vak možno skladovať neobmedzene dlho a nie je ovplyvnený teplotou ani vlhkosťou, či už počas skladovania alebo používania. Možno ho opakovane použiť, pričom nestráca svoje vlastnosti.

Blizzard Survival Bag je najľahšia a najkompaktnejšia možnosť pre núdzové bivaky počas turistiky, horolezectva, jaskyniarstva atď.

REFLEXCELL

Ako funguje Reflexcell - Bunková sieť zachytáva teplý vzduch. Metalizovaný povrch odráža teplo späť k pacientovi. Elastické šnúry „objímajú“ telo a eliminujú tepelné dutiny.

Vrchná vrstva ochráni pred vetrom a dažďom. Prostredná vrstva je z elastického materiálu a vďaka nej je možné aj celok ľahko rozťahovať a zase sa sťahuje. Materiál tak ľahko a spoľahlivo obopne telo. Vnútorná vrstva je metalizovaná a odráža telesné teplo späť. Práve tento efekt najviac pomáha celkovej funkciu materiálu.

Iné prikrývky nemôžu zodpovedať tepelným vlastnostiam Reflexcell. Pôvodne navrhnutý tak, aby odolal podmienkam fujavice. Nízke teploty okolitého vzduchu nie sú pre túto technológiu žiadnym problémom. Pri rovnakej hmotnosti a objeme je Reflexcell o 400 % teplejší ako prikrývky zo syntetického materiálu a o 150 % teplejší ako zateplené odevy.

Reflexcell funguje najlepšie, ak sú všetky bunky plné vzduchu a žiadna nie je stlačená alebo sploštená. Ak chcete vytvoriť bunky dokonalého tvaru, potiahnite materiál pozdĺžne a potom skontrolujte, či materiál získal vlnitý vzhľad.


VLASTNOSTI

  • Malé rozmery a nízka hmotnosť
  • Horná časť môže byť uzavretá, aby sa vytvorila kapucňa
  • Sťahovacia šnúrka 
  • Opätovne použiteľné
  • Hrejivosť: 7 Togs – rovná sa stredne ťažkému bežnému spaciemu vaku
  • Vodeodolný a vetruvzdorný
  • Reflexcell - trojvrstvový elastický materiál

Veľkosť (vakuové balenie): 23 x 11 x 4 cm
Váha: 385 g
Veľkosť (rozbalené): 2.3 x 0.80 m

Kód: BPS-02

Manufacturer: Blizzard, UK

BPS-02
23 položky

Špecifické referencie