BTG IFAK Automotive

210 €
S DPH

Battle Tested Gear

14 x skladom
Farba
Množstvo
Skladom

BTG Automotive Med Kit

Sumka Automotive Med Kit s medickou náplňou.

BTG AUTOMOTIVE MED KIT OBSAHUJE:

 • SOF Tourniquet
 • T3 Bandage
 • Compressed gauze Z-Fold
 • Olaes Blast Bandage
 • WoundStop Care 1+ Bandage
 • 2x Control Wrap 4
 • Chest Seal Beacon
 • Chest Decompression Needle
 • Nosný vzduchovod NPA FR28 + lubrikačný gél
 • 2x Emergency blanket
 • Trauma shears
 • Permanent Marker
 • Chemlight
 • 4x Rukavice Nitril
 • 10x Alkoholový tampón

Rozmery sumky Automotive Med Kit: 21 x 24 x 8 cm

Uvedená cena je za sumku s náplňou.

SOF Tourniquet

Najnovšia generácia overeného škrtidla SOFTT-W pre zastavenie veľkého vonkajšieho krvácania v krízových situáciach. Odolnosť dosiahnutá kombináciou kovu a odolného textilu. Nízka váha a malý profil.

T3 Bandage

T3 je tlakový obväz určený na zastavenie veľkých vonkajších krvácaní v krízových situáciach. T3 je vylepšená verzia Emergency Bandage (izraélsky obväz), ktorý využíva systém plastového aplikátora tlaku, vďaka ktorému je na ranu vyvýjaný omnoho vyšší tlak ako pri obyčajných tlakových obväzoch, a preto je omnoho účinnejší pri zastavovaní veľých vonkajších krvácaní.

Veľkosť gázového vankúša: 10x18 cm
Veľkosť prídavnej gázy/obväzu: 10 cm x 75 cm
Elastický obväz: 10 cm x 370 cm

Compressed gauze Z-Fold

Vákuovo stlačená gáza pre ošetrenie veľkého vonkajšieho krvácania.

Rozmer balenia: 5,3 cm x 7,7 cm x 1,3 cm
Rozmer gáza: 12 cm x 3.75 m

Olaes Blast Bandage

BLAST Bandage je taktický obväz vhodný pre ošetrovanie amputácií, popálenín, zranení brušnej dutiny a poranení zaberajúcich veľkú plochu. Obväz BLAST bol vyvinutý aby umožnil rýchle obviazanie poranenia s minimálnou spotrebou materiálu a s minimálnym úsilím. Blast bandage umožňuje ošetriť plochy až o rozlohe 50x50 cm.

WoundStop Care 1+ Bandage

Obväz WoundStop Care 1 pre zastavenie krvácania. Obväz je vákuovo zabalený. Každé balenie obsahuje sterilný obväzový vankúšik, elastický látkový baliaci pásik a ľahko použiteľnú uzatváraciu lištu. Obväzy na zastavenie rany možno použiť na akúkoľvek časť tela. Bandáž WoundStop Care 1+ má unikátny systém uvoľňovania Stop-N-Go, ktorý zabraňuje rozmotaniu elastickej bandáže.

Control Wrap 4

Control Wrap, je elastický obväz navrhnutý pre použitie vo vysoko stresových situáciách. Na elastickom obväze sa nachádzajú suché zipsy, ktoré zabraňujú neželanému rozvinutiu. Na konci obväzu sa nachádza plastová spona, pre rýchlu a pevnú fixáciu voľného konca obväzu.

Šírka obväzu: 10 cm
Dĺžka obväzu: 183 cm

Chest Seal Beacon

Náplasť Chest Seal Beacon Non-Vented určená pre ošetrovanie otvorených poranení hrudníka - Pneumothorax. Adhézne hydrogelové lepidlo, je dostatočne silné na priľnutie k pokožke, ktorá je znečistená krvou, potom, vlasmi, pieskom alebo vodou. Veľký 6 palcový (15,2 cm) okrúhly tvar pre optimálnu plochu pokrytia.

Chest Decompression Needle

Set ihly a katétera určeného na ošetrovanie tenzného (uzavretého) pneumothoraxu v krízových situáciách. Dekompresná ihla sa zavádza do oblasti druhého medzirebria. Silná a spoľahlivá ihla/katéter: 14 gauge x 8.25 cm.

Nosný vzduchovod NPA FR28

Určené pre pacientov v polovedomí alebo v bezvedomí s neporušeným dávivým reflexom. Balené s chirurgickým lubrikantom. Mäkká gumená trubica na pomoc s okysličovaním a ventiláciou pacienta.


2x Emergency blanket

Termoizoločná fólia Norse Rescue Emergency Blanket zabraňuje úniku tepla. Zadržiava/odráža 90% telesného tepla za všetkých poveternostných podmienok.


Trauma shears

Štandardné zdravotnícke nožnice s tupým koncom určené pre rýchle odstránenie oblečenia z pacienta. Veľkosť: 7.25" / 19 cm.

Chemlight

Chemické svetlo je svietiaca tyčinka vhodná na označovanie predmetov. Svetlo sa aktivuje ohnutím/zlomením a pretrepaním. Hodí sa na označovanie predmetov či osôb na bojisku, na označenie trasy atp. Funguje pod vodou.

14 položky

Špecifické referencie