BTG IFAK Kit Advanced

135,00 €
S DPH

Battle Tested Gear

19 x skladom
Množstvo
Skladom

BTG IFAK Advanced Kit

Zdravotnícky materiál určený pre BTG IFAK - Battle Tested Gear Individual First Aid Kit - Pokročilá verzia určená pre ošetrovanie trauma poranení v krízových podmienkach.

Set obsahuje materiál potrebný na zastavenie veľkého vonkajšieho krvácania, zaistenie dýchacích ciest a ošetrenie poranení hrudníka - pneumothorax.

BTG IFAK ADVANCED KIT OBSAHUJE:

  • OLAES Modular Bandage 4" Flat
  • Combat Gauze Z-fold Hemostatic

  • 2x Chest Seal Beacon
  • Chest Decompression Needle
  • Nosný vzduchovod NPA FR28 + lubrikant

  • Trauma shears (nožnice)
  • Permanent Marker (fixa)
  • Chemlight
  • Tape Board
  • Rukavice 2x

OLAES Modular Bandage 4" Flat

OLAES 4 Flat Bandage je obväz používaný pre zastavovanie veľkých vonkajšich krvácaní v bojových podmienkach. Využíva systém plastového aplikátora tlaku, ktorý vyvíja oproti bežným tlakovým obväzom omnoho vyšší tlak na ranu. Plochá verzia sa ľahko hodí do väčšiny štandardných sumiek IFAK.

Combat Gauze Z-fold Hemostatic

Combat Gauze slúži na zastavenie arteriálneho a venózneho krvácania v priebehu niekoľkých sekúnd. Hemostatický obväz, prispôsobený potrebám bojového a taktického zdravotníckeho personálu, kombinuje chirurgickú gázu s patentovaným anorganickým materiálom.

Chest Seal Beacon Vented Kit size

Náplaste sú určené pre ošetrovanie otvorených poranení hrudníka - Pneumothorax. Adhézne hydrogelové lepidlo, je dostatočne silné na priľnutie k pokožke, ktorá je znečistená krvou, potom, vlasmi, pieskom alebo vodou. Veľký 6 palcový (15,2 cm) okrúhly tvar pre optimálnu plochu pokrytia.

Chest Decompression Needle

Set ihly a katétera určeného na ošetrovanie tenzného (uzavretého) pneumothoraxu v krízových situáciách. Dekompresná ihla sa zavádza do oblasti druhého medzirebria. Silná a spoľahlivá ihla/katéter: 14 gauge x 8.25 cm.

Nosný vzduchovod NPA FR28

Určené pre pacientov v polovedomí alebo v bezvedomí s neporušeným dávivým reflexom. Balené s chirurgickým lubrikantom. Mäkká gumená trubica na pomoc s okysličovaním a ventiláciou pacienta.

Trauma shears

Štandardné zdravotnícke nožnice s tupým koncom určené pre rýchle odstránenie oblečenia z pacienta. Veľkosť: 7.25" / 19 cm.

Chemlight

Chemické svetlo je svietiaca tyčinka vhodná na označovanie predmetov. Svetlo sa aktivuje ohnutím/zlomením a pretrepaním. Hodí sa na označovanie predmetov či osôb na bojisku, na označenie trasy atp. Funguje pod vodou.

Tape Board

Taktická páska s 1,5 m chirurgickej pásky na lekárske použitie.

Výrobca: Battle Tested Gear

19 položky

Špecifické referencie