BTG IFAK Kit Basic

82,00 €
S DPH

Battle Tested Gear

5 x skladom
Množstvo
Skladom

BTG IFAK Kit Basic

Zdravotnícky materiál určený pre BTG IFAK - Battle Tested Gear Individual First Aid Kit.

Set obsahuje materiál potrebný na zastavenie veľkého vonkajšieho krvácania, zaistenie dýchacích ciest a ošetrenie poranení hrudníka - pneumothorax.

BTG IFAK KIT BASIC OBSAHUJE:

  • OLAES Modular Bandage 4" Flat
  • Compressed gauze Z-Fold
  • 2x Chest Seal Beacon Vented Kit size
  • Chest Decompression Needle
  • Nosný vzduchovod NPA FR28 + lubrikačný gél
  • Rukavice Nitril
  • Trauma shears (nožnice)
  • Chemlight
  • Permanent marker (fixa)

OLAES Modular Bandage 4" Flat

OLAES 4 Flat Bandage je obväz používaný pre zastavovanie veľkých vonkajšich krvácaní v bojových podmienkach. Využíva systém plastového aplikátora tlaku, ktorý vyvíja oproti bežným tlakovým obväzom omnoho vyšší tlak na ranu. Plochá verzia sa ľahko hodí do väčšiny štandardných sumiek IFAK.

Compressed gauze Z-Fold

Vákuovo stlačená gáza pre ošetrenie veľkého vonkajšieho krvácania.

Rozmer balenia: 5,3 cm x 7,7 cm x 1,3 cm
Rozmer gáza: 12 cm x 3.75 m

Chest Seal Beacon Vented Kit size

Náplaste sú určené pre ošetrovanie otvorených poranení hrudníka - Pneumothorax. Adhézne hydrogelové lepidlo, je dostatočne silné na priľnutie k pokožke, ktorá je znečistená krvou, potom, vlasmi, pieskom alebo vodou. Veľký 6 palcový (15,2 cm) okrúhly tvar pre optimálnu plochu pokrytia.

Chest Decompression Needle

Set ihly a katétera určeného na ošetrovanie tenzného (uzavretého) pneumothoraxu v krízových situáciách. Dekompresná ihla sa zavádza do oblasti druhého medzirebria. Silná a spoľahlivá ihla/katéter: 14 gauge x 8.25 cm.

Nosný vzduchovod NPA FR28

Určené pre pacientov v polovedomí alebo v bezvedomí s neporušeným dávivým reflexom. Balené s chirurgickým lubrikantom. Mäkká gumená trubica na pomoc s okysličovaním a ventiláciou pacienta.

Trauma shears

Štandardné zdravotnícke nožnice s tupým koncom určené pre rýchle odstránenie oblečenia z pacienta. Veľkosť: 7.25" / 19 cm.

Chemlight

Chemické svetlo je svietiaca tyčinka vhodná na označovanie predmetov. Svetlo sa aktivuje ohnutím/zlomením a pretrepaním. Hodí sa na označovanie predmetov či osôb na bojisku, na označenie trasy atp. Funguje pod vodou.

Výrobca: Battle Tested Gear

5 položky

Špecifické referencie

Príslušenstvo