Blizzard Trauma Blanket Green

41,00 €
36,90 € Zľava 10%
S DPH

Blizzard Protection Systems

18 x skladom
Množstvo
Skladom

Blizzard Trauma Blanket Green

Blizzard Trauma Blanket je reflexná termodeka.

Trauma Blanket poskytuje tepelnú izoláciu Tog 7 a zabraňuje tepelným stratám u pacienta s traumou v prípade krvácania, popálenín, nepriaznivého počasia alebo ponorenia do vody. Bunková sieť materiálu Reflexcell zachytáva teplý vzduch, metalizovaný povrch odráža teplo späť k pacientovi.

Blizzard Trauma Blanket je voľbou číslo 1 americkej armády. Jeho kompaktné balenie sa pohodlne zmestí do batohu alebo IFAKu.

REFLEXCELL

Ako funguje Reflexcell - Bunková sieť zachytáva teplý vzduch. Metalizovaný povrch odráža teplo späť k pacientovi. Elastické šnúry „objímajú“ telo a eliminujú tepelné dutiny.

Vrchná vrstva ochráni pred vetrom a dažďom. Prostredná vrstva je z elastického materiálu a vďaka nej je možné aj celok ľahko rozťahovať a zase sa sťahuje. Materiál tak ľahko a spoľahlivo obopne telo. Vnútorná vrstva je metalizovaná a odráža telesné teplo späť. Práve tento efekt najviac pomáha celkovej funkciu materiálu.

Iné prikrývky nemôžu zodpovedať tepelným vlastnostiam Reflexcell. Pôvodne navrhnutý tak, aby odolal podmienkam fujavice. Nízke teploty okolitého vzduchu nie sú pre túto technológiu žiadnym problémom. Pri rovnakej hmotnosti a objeme je Reflexcell o 400 % teplejší ako prikrývky zo syntetického materiálu a o 150 % teplejší ako zateplené odevy.

Reflexcell funguje najlepšie, ak sú všetky bunky plné vzduchu a žiadna nie je stlačená alebo sploštená. Ak chcete vytvoriť bunky dokonalého tvaru, potiahnite materiál pozdĺžne a potom skontrolujte, či materiál získal vlnitý vzhľad.

VLASTNOSTI

  • 3-vrstvová deka
  • Reflexcell materiál
  • Tog 7 tepelná izolácia
  • Predný prístup
  • Zapínanie na obojstrannú pásku
  • Lemovanie cinch-cordom
  • Opätovne použiteľné
  • Vákuovo balené

Rozmery (vakuovo zabalené): 11 x 22 x 4 cm

Váha: 440 g

Výrobca: Blizzard, UK

BPS-01
18 položky

Špecifické referencie