• Novinka

Nexus Level IIIa Soft Armour for the Drop Down Velcro Utility Pouch

90 €
S DPH

Nexus

Produkt je vypredaný. Informácie o doskladnení na info@battletested.sk
Množstvo
Vypredané

Nexus Level IIIa Soft Armour for the Drop Down Velcro Utility Pouch

Mäkká balistická vložka pre sumku Warrior Drop Down Utility Pouch s levelom ochrany IIIa a V-50.

Panely Nexus soft armor sú vysoko kvalitné a ľahké a vyrábajú sa vo Veľkej Británii.

Nexus Soft Armor kombinuje 2 prvky, ktoré sa v komerčnej balistike vyskytujú veľmi zriedka. Panely Nexus sú schválené NIJ úrovne 3a a majú hodnotenie fragmentácie V-50 nad 630 metrov za sekundu (630 m/s). To znamená, že Nexus Soft Armor je schopný zastaviť 9 mm pištoľ a 9 mm Sub (MP5) pri vyššej rýchlosti, okrem .357 SIG a .44 Mag.

Hoci mäkká balistika zastaví projektil, stupeň energie, ktorú telo pohltí, známy ako Back Face Signature (BFS), je u Nexus Soft Armour oveľa menší ako pri mäkkých balistických vložiek U.S. štandardu. Úroveň NIJ 3a U.S. štandardu umožňuje BFS 44 mm (to zvyčajne vedie k modrinám a dokonca aj k zlomeninám). Panely Nexus tento efekt v priemere znižujú na iba 25 mm BFS, čo je v súlade s Európskym a Britským štandardom.

Nexus Soft Armor poskytuje veľmi vysokú úroveň ochrany proti zásahu šrapnelov od I.E.Ds a granátov, ako aj lepšiu balistickú ochranu proti ručným zbraniam a 9 mm samopalom (MP5).

Dyneema je jednosmerná tkanina, ktorá poskytuje väčšiu brzdnú silu v porovnaní s tkanými aramidovými tkaninami. Vďaka vysokej absorpcii energie spôsobenej unikátnou smerovou konštrukciou má riešenie mäkkej balistiky Nexus za následok plytšiu a širšiu deformáciu (Back Face Signature).

Dyneema nie je ovplyvnená vodou, avšak všetky panely sú tepelne utesnené vo vnútri ochranného krytu pre dodatočnú vodoodpudivosť a ochranu pred slnečným žiarením.

Zastaví:

  • 6 x výstrel z 9mm FMJ RN v rýchlosti 436m/s
  • 6 x výstrel z .357 SIG v rýchlosti 448m/s
  • 6 x výstrel z .44 Mag SJHP v rýchlosti 436m/s

Váha: 0,45 kg

Výrobca: Nexus, UK

NEX-SFT-DDVUP

Špecifické referencie

Príslušenstvo