• ARCH Ballistic Helmet OD Green
  • ARCH Ballistic Helmet OD Green

Ballistic helmet PGD ARCH

530 €
S DPH

Protection Group

29 x skladom
Farba
Veľkosť
Množstvo
Skladom

Balistická prilba PGD ARCH

Balistická prilba ARCH od Protection Group Danmark je ľahká a nepriestrelná prilba s balistickou ochranou voči bežnému pištoľovému strelivu a šrapnelom.

S hmotnosťou iba 1,15 kg (bez príslušenstva) predstavuje jednu z najľahších nepriestrelných prilieb na trhu.

Balistická prilba ARCH je v High Cut prevedení, čo umožňuje použitie ochrany sluchu pomocou bočných líšt. Prilba je dodávaná bez nalepených velcro panelov.

MATERIÁL A CERTIFIKÁCIA

Balistická prilba ARCH je vyrobená z materiálu Aramid od spoločnosti Dupont. Balistická trieda odolnosti prilby je IIIA, podľa normy NIJ 0106.01 a poskytuje ochranu proti pištoľovému strelivu kalibru .44 Magnum a 9 mm.

PDG ARCH prilba je vyrábaná v EU.

ARCH Balistická prilba je odolná voči šrapnelom podľa štandardu V50 normy STANAG 2920, čo je norma NATO pre balistickú odolnosť proti črepinám a úlomkom. Balistická prilba je teda odolná voči šrapnelom s váhou 1,1 g (17 grains) a rýchlosťou 720 m/s.

Prilba je pokrytá ochrannou vrstvou farby Polyrea, čo zaručuje, odolnosť voči vode, olejom a zvyšuje jej celkovú životnosť.

BLUNT FORCE TRAUMA

Samotné zastavenie projektilu poskytuje dnes mnoho prilieb na trhu, no nie je to jediná vec na ktorú treba prihliadať. Veľmi dôležitý parameter je tiež miera pohltenia energie spôsobenej nárazom projektilu, ktorá ovplyvňuje riziko vzniku poškodenia mozgu - Blunt force trauma.

Veľkou výhodou balistických prilieb ARCH je o 50% lepšie absorbovanie energie pri zastavení projektilu podľa normy HPW-TP-0401.01B IIIA, a teda lepšia ochrana voči Blunt force trauma.

Pri zachytení projektilu bežnou balistickou prilbou dochádza k narušeniu plochy prilby s priemerom 130mm, čo spôsobuje Back Face Deformation s hĺbkou 11.2mm.

Pri prilbách ARCH od Protection Group Danmark dochádza k narušeniu plochy prilby s priemerom 75mm, čo spôsobuje Back Face Deformation s hĺbkou len 9mm. Poranenie spôsobené absorbovaním nárazu je teda omnoho menšie.

PAMÄŤOVÁ PENA - MEMORY FOAM

Pre dobrú absorbciu energie vzniknutej pri zachytení projektilu a ochrane voči poškodeniu mozgu je okrem balistických vlastností škrupiny veľmi dôležitá aj voľba vnútornej tlmiacej vložky.

Vnútro balistickej prilby ARCH tvorí 10 podložiek Memory Foam Pads, zo špeciálne vyvinutej penovej technológie v NASA, ktorá umožňuje nielen pohodlné nosenie prilby, ale tiež výbornú absorbciu energie a výrazné zníženie možnosti poškodenia mozgu energiou vzniknutou pri zachytení projektilu.

Memory Foam je pripevnená suchým zipsom a dá sa ľahko vybrať, či vymeniť.


VLASTNOSTI

  • Balistická odolnosť NIJ IIIA
  • Balistický test V50 podľa STANAG 2920
  • 50% zníženie BFD (back face deformation)
  • 10 pamäťových pien vo vnútri prilby
  • Vyrobené v EU
  • Protection Group garantuje 5 ročnú záruku

Váha: 1,3 kg (vrátane rail systému)

Výrobca: Protection Group, Dánsko29 položky

Špecifické referencie

Balistický test prilby ARCH od Protection Group Danmark

Príslušenstvo